Integracja Usług

Integracja infrastruktury IT jest jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. Wszechstronność umiejętności naszych specjalistów pozwala nam na realizację nawet najbardziej złożonych projektów. Oferujemy całościowe usługi w zakresie budowania centrów danych, tworzenia sieci informatycznych oraz wdrażania wyspecjalizowanych rozwiązań zaspokajających wszystkie potrzeby naszych klientów.

W zakresie infrastruktury IT dostarczamy:

  • Centra przetwarzania danych
  • Wirtualizacje
  • Pamięci masowe
  • Ochrona danych
  • Systemy zarządzania infrastrukturą IT
  • Rozwiązania sieciowe
  • Telefonia IP, VoIP
  • Sprzęt komputerowy
  • Oprogramowanie użytkowe
  • Centra przetwarzania danych (serwerownie)

Zajmujemy się budową, wyposażaniem oraz zabezpieczaniem centrów danych i serwerowni. Dostarczamy rozwiązania wykorzystując produkty takich firm jak Cisco i HP. Dbamy o to, aby tworzone przez nas centra danych zapewniały bezpieczeństwo przechowywanych tam informacji oraz niezawodność całego systemu informatycznego.
Oferujemy również instalację systemów klimatyzacji oraz systemów zasilania dla serwerowni, centrów danych, centrali oraz innych obiektów wymagających kontrolowanej temperatury powietrza i niezawodnego zasilania w energie elektryczną. Używamy produktów firmy APC oraz Fujitsu.

Wirtualizacja
Posiadamy specjalistów w zakresie technologii wirtualizacyjnych takich firm jak WMVare, Microsoft i Citrix. Budujemy klastry serwerów wirtualnych oraz projektujemy i doradzamy w tworzeniu systemów informatycznych opartych na maszynach wirtualnych w oparciu o oprogramowania VMware.

Pamięci masowe
Projektujemy, instalujemy i uruchamiamy systemy pamięci masowych przeznaczonych do długotrwałego przechowywania dużej ilości danych (DAS, SAN, NAS). W tym zakresie współpracujemy z HP.

Ochrona danych
Opracowujemy oraz wdrażamy rozwiązania zapewniające ochronę ważnych danych. Konfigurujemy narzędzia do tworzenia kopii zapasowych oraz archiwizacji informacji. Przygotowujemy kompletne polityki bezpieczeństwa i pomagamy zaimplementować je w organizacji.

Systemy zarządzania infrastrukturą IT
Dla zapewnienia kontroli nad rozbudowanym i heterogenicznym środowiskiem IT proponujemy projekt, skalowanie oraz implementację systemów zarządzania infrastrukturą HP Insight Control.

Rozwiązania sieciowe
Posiadamy doświadczenie w budowie sieci komputerowych o różnym zasięgu i technologii. Projektujemy, instalujemy oraz zabezpieczamy sieci typu WAN, LAN, sieci światłowodowe, oraz siec radiowe. W tym zakresie współpracujemy z liderem na rynku rozwiązań sieciowych jakim jest firma Cisco. Kładziemy duży nacisk na rozwój naszych kompetencji w zakresie technologii Cisco, czego dowodem są kolejne certyfikaty uzyskiwane przez naszych pracowników. W technologiach radiowych opieramy się na firmach NEC, Cambium Networks, Motorola i innych.

Telefonia IP (VoIP)
Konstruktywna współpraca z firmą Cisco pozwala nam na dostarczanie rozwiązań telefonii IP (VoIP) na najwyższym światowym poziomie. Głównym powodem stosowania telefonii IP jest chęć obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Rozwiązania takie możemy wdrożyć we wszystkich rodzajach instytucji. Wykonujemy zarówno systemy telefonii IP, jak i systemy analogowe i hybrydowe. VoIP to nowoczesny sposób komunikacji głosowej w sieciach teleinformatycznych, wykorzystującym mechanizm transmisji głosu w tzw. postaci pakietowej i korzystającym z tej samej sieci, która wykorzystywana jest do transmisji danych.

Sprzęt komputerowy
Jesteśmy dystrybutorem sprzętu komputerowego takich firm jak Dell, HP, OKI, Samsung. Dzięki temu możemy zaproponować szeroki asortyment produktów oraz rozwiązania sprzętowe na najwyższym poziomie odpowiednio dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Oprogramowanie użytkowe
Zajmujemy się instalacją oraz integracją oprogramowania znanych światowych firm, oraz polskiego oprogramowania przeznaczonego dla małego i średniego biznesu. W tej dziedzinie naszymi głównymi partnerami są: Microsoft i Asseco (Wapro)